PIETNÍ JÍZDA 1938

Již tradičně jsme se vydali na pietní jízdu po místech, které jsou spojena s událostmi dramatického podzimu 1938 v regionu východních Čech. Letos jsme se rozhodli program upravit a jeden den věnovat natáčení videa kanálu Historický dobrodruh na serveru youtube.com s tématikou Stráže obrany státu a obrany státní hranice ve druhé polovině 30. let, jelikož autor kanálu, br. Janda oslovuje ve svých videích především mladou generaci a také čerpá z pozitivní zkušenosti při natáčení o československých legiích na Legiovlaku.
První den putování nás tak vedl terénem oblasti kolem obce Bartošovice, která byla bráněna příslušníky praporu Stráže obrany státu Rychnov nad Kněžnou, abychom druhý den realizovali sérii pietních aktů na místech, kde byli raněni či odpočívají padlí obránci čs. hranic. Jelikož příslušníci SOS spolupracovali s osádkami těžkého opevnění, vydali jsme se i na povrch tvrze Hanička.
Děkujeme všem přátelům a bratřím, kteří se víkendového programu účastnili a doufáme, že video, které by mělo spatřit světlo světa do konce roku 2021, si najde své diváky.